Diskuse:Druhý krok - resuscitace

Z Metodika ZDrSEM
Verze z 9. 3. 2016, 09:33, kterou vytvořil DRobert (diskuse | příspěvky) (problém postele)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Časové ztráty oddalující zahájení resuscitace: zbytečné manipulace s postiženým (na většině postelí se dá účinně resuscitovat, není potřeba pacienta nikam stahovat). [1]

MUDr.Franěk hodnotí specifickou situaci - jednotlivý, slabý a nemotivovaný zachránce, dispečerka mu může pomoci jen správnou a důraznou instrukcí. Formulace je tedy správná - pokud je na místě jen jeden člověk a postel není extrémně úzká či extrémně pružná, je lepší začít na ní, než se hmoždit s 80 kg mrtvé váhy.

Víme, že případě tří a více lidí je stažení resuscitovaného z postele, případně odtažení na širší místo otázkou méně než 5 sekund (vzpomeňte si na příjezd posádky v cpr115.be).

Nemocniční postele jsou zcela použitelné, problémem bývá výška. U nespustitelné postele zaklekáváme přes hlavu resuscitovaného, tam je místo vždy. My prckové to máme těžké.

V případě zkoušení a inscenování simulací s pružnou postelí je třeba hodnotit samotnou kvalitu masáže a nevytvářet psychické bloky á la "na posteli se nedá resuscitovat".

Zkoušet mačkání figuríny na měkkém gauči je vhodné hodnotit jen s kvalitní monitorací, nakolik je masáž opravdu (ne)účinná.