Diskuse:Tvorba, uvedení a rozbor simulace

Z Metodika ZDrSEM
Přejít na: navigace, hledání

ZPĚT NA INTRAWIKI

Stránka obsahuje tvrzení odrážející spíše přesvědčení autora, nikoliv konsenzus ZDrSEMu, potřebuje upravit. --DRobert 16. 11. 2013, 08:44 (CET)


Děti jako figuranti

Ptáček:

- Pro účastníky se extrémně zvyšuje náročnost simulace. "Nejhorší výjezd" je vždy na dítě.

- Co dokáže evokovat pohled na vlastního zraněného rodiče/dítě, které má nějaký zdravotní problém, je pro dítě/rodiče vždy neznámou.

- Schopnost dítěte odlišit, že se jedná o "hru" je nehodnotitelná.

S ohledem na to to považuji za zcela zbytečné riziko, které je možné snadno eliminovat(min. věk 15 let) bez jakýchkoliv ztrát kvality kurzu.

Pleskot: Stejně jako v jiných oborech konání je hlavní odpovědnost přesunuta na rodiče. Naprosto souhlasím s Honzou, že riziko psychické újmy je vyšší a většinou je lepší se mu vyhnout. Na druhou stranu nebudu zabrańovat rodiči, který chce dítěti dopřát hru. Je dobré odhadnout náhled rodiče a zvážit charakter simulace. Něco jiného je dítě solitérně předstírající bezvědomí, nebo bolest bříška a něco jiného je pohled dítěte na "zraněnou" matku.


Další otázkou je věk dítěte. Děti do školní docházky bych rozhodně nezapojoval, po 8 roku věku již to jsem schopen akceptovat. --DRobert 16. 11. 2013, 08:44 (CET)