Diskuse:Celotělové křeče

Z Metodika ZDrSEM
Přejít na: navigace, hledání

ZPĚTNÝ ODKAZ NA INTRAWIKI

  • Celá skupina historek o epi, b možná měla bt na samostatné atránce EPIlepsie...--DRobert 2. 11. 2012, 19:09 (CET)
  • Skutečně doporučujeme, aby u člověka v bezvědomí, který měl nějaké křeče volali až po 5ti minutách? Přijde mi to zavádějící, zmatený zachránce, který si vzpomene na toto heslo u člověka, který bude mít krátkou epizodu křečí po zástavě může také počkat 5 minut než odumře mozek a pak zavolat… ( Honza PTÁČEK ZZ StandaRD OPEN 04-2012)
To skutečně nedoporučujeme, původní znění však k tomuto výkladu svádělo (a je opraveno) nicméně i původně jsme uváděli, aby volali i po ukončených křečích, které trvaly dlouho. Doba pěti minut na vyčkávání zda volat či nevolat je vhodná u známého epileptika.doporučení odborníků. Prosím vyjádřete se k SOUČASNÉ FORMULACI STRÁNKY.--DRobert 8. 5. 2012, 08:59 (CEST)
  • Otázka laika: ale při epilepsii mohou být i křeče jedné ruky?
Ano, ale pak to není porucha vědomí a tím pádem ani otázka PP. vhodné vtělit do definice tématu.
  • Struktura výkladu na flipu (kde jsem jí sebral?) --DRobert 19. 3. 2014, 16:07 (CET)
Pád
Křeče
(s obrázkem křečujícího)
Po křečích

Konvulzivní synkopa - probírá se rychle ale křeče tam jsou

Následující textje potřeba rozvážit a upravit --DRobert (diskuse) 14. 3. 2021, 15:09 (+03)

Zvláště po krátkých křečích (několika záškubech) je potřeba ihned kontrolovat vědomí a dýchání. Je možné, že křeče byly vyvolány zástavou srdce. Když se neprobere a nedýchá normálně – volání 155 a resuscitace. ... Když se člověk probírá z křečí, bude ze začátku zmatený a bude unavený, Viz Google search: synkopa křeče